برس کشیدن سگ
26
شهریور
705


رها کردن سگ از شر گره های موئی به وجود آمده در پوشش مهمترین مسئله نظافت می باشد که نیازمند نظمی دقیق در کشیدن برس می باشد.

 

برس زدن موی سگ


بهتر است پیش از برس زدن سگ از شامپوهای خشک یا نرم کننده مناسب استفاده شود. آن را به صورت یکنواخت روی موهای سگ ریخته و با دست ماساژ داده تا تمام قسمت های پوشش آغشته گردد موهای نیمه مرطوب قطعاً کمتر از موهای خشک هنگام برس زدن کنده می شوند.

سگ را به پهلو یا پشت خوابانده و از موهای منطقه شکم شروع نموده یک قسمت از موها را در دست گرفته و با دست دیگر برس را از قسمت پوست ( انتهای مو ) به طرف رأس موها بکشید پس از روان شدن حرکت برس را به صورت منطقه به منطقه کنار هم این عمل را انجام دهید.
 بلند بودن موهای قسمت پشت پاها، گوش، زیر بغل و کشاله ران باعث می شود این بخش ها تمایل بیشتری به گره افتادن داشته باشند، پس به این قسمت ها توجه بیشتری شود. گره های موئی را در دست گرفته و با برس از انتهای رویش به طرف رأس موها برس زده و ضربات پی در پی وارد کنید تا گره ها باز شوند گره های موئی سخت را با قیچی برش داده و به قطعات کوچکتر تبدیل کنید و دوباره برس نمائید پس از برس زدن موی سگ بهتر است با یک شانه فلزی بلند تمام سطح پوشش را شانه کرده تا حالت بگیرند و همینطور موهای کنده شده جمع آوری شوند.


گره های موئی نزدیک پوست تمایل بیشتری به سفت شدن دارند و کوتاه کردن موها تنها راه ممکن برای جلوگیری از ناراحتی سگ می باشد. هیچ گاه نباید گره ها را خیس نموده و آن ها را در این حالت رها کرد چرا که می تواند باعث التهاب شدید پوست شود.
اگر حین این اعمال به قسمت هایی از پوست حیوان برخورد کردید که دارای التهاب و تغییر رنگ بود با فواصل زمانی کوتاه همان جا را باز بینی کنید در صورت افزایش التهاب و ادامه تغییر رنگ سریعاً به دامپزشک مراجعه کنید.